Lanové parky

+420 775 253 944

info@unipark.cz

skok na hlavní menu | menu sekce Reference

Lanové parky stavíme v souladu s ČSN EN 15567-1 a ČSN EN 15567-2.

Úvod » Reference » Projekty

Projekty

V následujícím výčtu můžete najít vybrané projekty z posledních let.

Věnovali jsme se bezpočtu návrhů, z nichž některé teprve čekají na svoji realizaci, a některé již najdete v sekci realizace staveb. Tyto návrhy Vám představují různé formy dokumentace, kterou pro Vás můžeme vytvořit. Jedná se o návrhové skicy, architektonické studie, hmotové modely, dokumentace pro stavební povolení, vizualizace i virtuální projekty.

Dobrodružné hřiště u hotelu Háj

Zajímavá poptávka k nám přišla z podhůří Bílých Karpat. Vymysleli jsme na ploše asi 630m2 hřiště pro malé, větší i velké děti. Návrh se opírá o historické kořeny dané oblasti a architektonicky doplňuje přilehlý hotelový komplex. Hřiště pro nejstarší děti je tvořeno sestavou herních domečků s lanovými překážkami a lanovkou, speciálním domečkem s propadly a prolézačkou z klád. Pro menší děti je zde navržená unikátní prolézačka v podobě koňského povozu s žebřiňákem a pro nejmenší caparty pískoviště s prolézačkou. Celý prostor je doplněn o nezbytný mobiliář a obsahuje i návrhy přístupových cest, schodišť a zeleně. Těšíme se na realizaci na jaře 2015.

Dětské hřiště a parkour v Ochozi u Brna

V Ochozi u Brna navrhujeme unikátní dětské hřiště, které by si chtěli v roce 2014 postavit svépomocí sami občané Ochoze. Hřiště bude sloužit převážně dětem ve věku 6–12 let. Obsahem návrhu je plošina na vzrostlém stromě se skluzavkou, propojovací lanový most, dřevěná prolézačková konstrukce, nízké lanové překážky a houpačky. Druhou část návrhu tvoří parkourové hřiště. Parkour je moderně se rozvíjející „sport“, který naplňuje potřeby i teenagerů hledajících adekvátní prostor k vybouření energie. Návrh zpracovává koncepčně celou plochu poskytnutého pozemku o přibližné rozloze 1330m2.

Lanový park v Karlových Varech

Do budovaného letního areálu Sv. Linhart v Karlových Varech připravujeme novou trasu lanového parku na stromech. Vypracovali jsme dokumentaci pro stavební povolení a realizace by měla proběhnout na jaře 2014. Nová trasa bude určena dětem od 8 let a dospělým, obsahuje přes 20 unikátních překážek ve výšce 4,5m nad zemí.

Lanové centrum v Neslovicích

V Neslovicích jsme navrhovali lanové centrum na kůlech. Centrum bylo navrženo ve dvou variantách, které zohledňovaly různé umístění stavby na pozemku. Návrh obsahuje ucelený koncept několika tras překážek různých obtížností, překážky pro vzájemné jištění, adrenalinovou překážku bigswing a dřevěnou konstrukci stavby zajišťující zázemí a přístupové cesty k trasám.

Lesní hřiště v Karlových Varech

Do budovaného letního areálu Sv. Linhart v Karlových Varech jsme navrhli lesní hřiště pro děti od 3 let. Hřiště tak vyplní dosavadní mezeru ve službách pro nejmenší návštěvníky parku. Přírodní hřiště pro děti obsahuje plošinu ukotvenou mezi stromy, přírodní prolézačku z borových kmenů, lanové překážky, lezeckou síť a skluzavku. Součástí návrhu je i nízká lanovka s podsedákem a přírodní bludiště. Realizace proběhla v listopadu 2013. http://www.pri­rodni-lanove-centrum.cz/

Trenažér Via ferrata

Do námi postaveného letního areálu Sv. Linhart v Karlových Varech jsme navrhli novou přírodní stavbu. Jedná se o trenažer via ferrata (zajištěné cesty), který umožňuje návštěvníkům vyzkoušet si práci s vhodným technickým vybavení ve cvičných podmínkách. Mnoho Čechů totiž vyráží zdolávat alpské ferraty s nulovou přípravou a nedostatečným vybavením, čímž si zadělávají na mnoho zbytečných problémů. Trenažer je navržen ve dvou variantách – menší a větší rozsah, je tvořen bytelnou srubovou konstrukcí z borových kmenů. Předpokládaná realizace 2015.

Lesní hřiště u Stezky korunami stromů

Pro našeho klienta – Stezka korunami stromů (Lipno nad Vltavou) jsme navrhovali komplexní areál pro děti. Součástí návrhu bylo menší přírodní dětské hřiště, nízké lanové překážky, vysoké 3D bludiště na stromech, pískoviště pro nejmenší a mobiliář. V rámci první etapy výstavby proběhla realizace dětského hřiště na jaře 2013. http://www.stez­kakorunamistro­mu.cz/

Indoorové lanové centrum v Olomouci

K indoorové lezecké stěně v Olomouci jsme navrhovali soubor doprovodných lanových aktivit. Návrh obsahuje nízkou a vysokou část lanových překážek a doplňkové konstrukce. Spodní patro by se mělo realizovat v první etapě a je určeno převážně dětem. Jeho součástí je hrací domeček se síťovým tunelem a skluzavkou, šplhací konstrukce z klád a vně umístěná atypická houpačka. Druhé patro obsahuje soubor 16 zajímavých vysokých překážek.

Dětské hřiště Karlovice

V Karlovicích v blízkosti hotelu Horal jsme navrhovali nové dětské hřiště. Na využitelném prostoru je v současné chvíli dožívající lanový park a investor hledal atraktivnější využití dané lokality. Návrh je rozdělen do dvou koncepčně pojatých částí -pro mladší a pro starší děti. Obsahuje stavbu 3D bludiště na stromech, malou a velkou pyramidu s prolézačkami, lanovými prvky, sítěmi a skluzavkami, přírodní amfiteátr a pískoviště pro nejmenší.

Letní areál v Karlově pod Pradědem

Projekt pro změnu využití území řešil návrh plošného umístění nových aktivit a atrakcí pro letní provoz lyžařského areálu SKI KARLOV. Projekt zpracovával území o přibližné ploše 280.000m2.Součástí konceptu byl lanový park, stanoviště lukostřelby, věž pro drytooling, lanovka (sjezd na laně), unikátní 3D bludiště, hřiště pro děti, naučná stezka a hřiště pro discgolf. V areálu byly dále navrženy tři dráhy pro bikepark a dráha pro dětské motorky a čtyřkolky. Předpokládaná realizace 2014/2015.

Centrum zdraví a bezpečí

Centrum zdraví a bezpečí je projekt, který se plánuje v Karlových Varech – Tuhnicích. K již dříve provedené studii jsme dodělávali dokumentaci pro stavební povolení pro část „Lanové centrum“. Lanové centrum – trenažer je multifunkční stavbou pro sportovní a výukové účely, obsahuje lezeckou věž se speciálním výukovým zajištěním, vysoké lanové překážky ve třech patrech a lanovky.


Vytisknout Poslat tuto stránku Nahoru


Partneři


Stavíme lanové parky, dětská hřiště a přírodní stavby ze dřeva. Působíme po celé Evropě. Kontaktujte nás!     +420 775 253 944     info@unipark.cz

Vyhledávání